Víte, jak spolu komunikují stromy? Nahlédněte do jejich tajného života

| autor: Redakce

Kniha Tajný život stromů německého spisovatele Petera Wohllebena vám odhalí tajemství, ze kterého se vám zatají dech. Nahlédněte do života stromů, těchto nádherných tvorů, kteří mají své radosti i smutky, hovoří spolu, uchovávají informace a dokonce cítí i bolest. Vydejte se na tuto úžasnou objevnou expedici!

Přečtěte si knihu o přírodě, kde se dozvíte něco o tajném životě stromů (Zdroj: Nakladatelství KAZDA)

Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Peter Wohlleben spojuje ve fascinujících příbězích o netušených schopnostech stromů nejnovější vědecké poznatky se svými vlastními bohatými zkušenostmi lesníka a ukazuje nám les ze zcela nové stránky. Ve stínech hvozdů nám tak osvětluje mnoho překvapivého a otevírá oči tak, abychom i my mohli objevovat životní cesty a tajemství stromů. Mnohé z nich – například duby – spolu navzájem komunikují prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí. Stromy vnímají, cítí a mají i paměť. Neuvěřitelné, ale pravdivé. Kdo vyrazí s Peterem Wohllebenem do lesa, zjistí ty nejpodivuhodnější věci.

Otevřená kniha
Pronikněte do tajů lesa (Zdroj: Nakladatelství KAZDA)

„Nikdy se od stromů nepřestanu učit. Nicméně i to, co jsem dosud pod střechou z listí objevil, bych si dříve nedokázal ani vysnít. Zvu vás, abyste se mnou sdíleli štěstí, jímž nás obdařují stromy. A kdoví, možná i vy sami objevíte při své příští procházce lesem zázraky – malé i velké,“ říká o knize Tajný život stromů její autor Peter Wohlleben.

O autorovi:

Peter Wohlleben (1964) se již od dětství chtěl stát ochráncem přírody. Studoval lesnictví a přes dvacet let pracoval jako úředník zemské lesní správy. Vede Lesní akademii v německém regionu Eifel a usiluje o návrat pralesů do různých oblastí světa. Často vystupuje v televizních pořadech, pořádá přednášky a semináře a píše knihy na témata týkající se lesa a ochrany přírody. Svými bestsellery Tajný život stromů, Citový život zvířat, Moudrost lesa, Přírodě na stopě a dalšími nadchl čtenáře po celém světě. Peter Wohlleben je také autorem mnoha oblíbených knih pro děti: Slyšíš, jak mluví stromy?, Víš, kde bydlí zvířata?, Víš, kde jsou děti stromů?, Kde si Píťa zchladí tlapky?, Půjdeš s námi ven?.

Další hobby zprávy