Chytré cestovní připojištění vám proplatí i nevyužitý skipass

Díky cestovnímu pojištění můžete strávit svou dovolenou v klidu a s pocitem bezpečí. Kromě asistenčních služeb můžete využít i další výhody, které nabízí Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP). V rámci připojištění Zima plus si můžete třeba nechat proplatit skipass v případě uzavření sjezdovek.

Chytré cestovní připojištění vám proplatí i nevyužitý skipass (Zdroj: www.depositphotos.com)

Nikdy nevíte, co všechno vás na cestách může potkat. Proto je důležité mít správně nastavené cestovní pojištění, které vám bude krýt záda. Zvláště v období zimních sportů se vyplatí přemýšlet o připojištění, které zohlední například riziko odcizení lyží nebo uzavření sjezdovek. Určitě je také vhodné se zamyslet nad krátkodobým havarijním pojištěním, pokud jedete do zahraničí autem,“ vysvětluje Michal Šimon, manažer neživotního pojištění v ČPP.

Jak vypadá kvalitní cestovního pojištění

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje kromě léčebných výloh také pojištění úrazové, které se sjednává na riziko smrti následkem úrazu a riziko trvalých následků po úraze. Způsobíte-li škodu majiteli ubytovacího zařízení či komukoli jinému například při sportovních aktivitách, oceníte pojištění odpovědnosti za újmu. „Obecně nejčastějším důvodem, proč naši klienti vyhledají na dovolené v zahraničí lékařské ošetření, jsou nejrůznější drobné úrazy. Často jsou to například různé odřeniny, zlomeniny končetin či poranění hlavy,“ připomíná Šimon. Vyplatí se proto také zvolit dostatečný limit pojistného plnění pro léčebné výlohy. „Výši limitu opravdu doporučujeme nepodceňovat. U ČPP tento limit začíná na částce 2,5 milionu korun, zahrnuje asistenční služby, nutnou a neodkladnou zdravotní péči, neodkladné ošetření zubů, repatriaci, převoz, záchranu pojištěného v tísni a náklady za doprovázející osobu,“ upozorňuje Michal Šimon. Při sjednávání však mějte vždy na paměti, že cestovní pojištění nabízené na trhu mívá odlišný rozsah, různě vysoké limity plnění a od toho se také odvíjí cena. U ČPP je možné si vytvořit cestovní pojištění na míru a přesně podle vašich konkrétních požadavků a představ. Pojištění lze sjednat na krátkodobý pobyt, pro opakované výjezdy do zahraničí je výhodnější uzavřít celoroční pojištění.

zraněný lyžař a horská služba
Cestovní pojištění by mělo zahrnovat léčebné výlohy i úrazové pojištění (Zdroj: www.depositphotos.com)

Pojištění v rámci platební karty nemusí stačit

Řada cestovatelů spoléhá pouze na pojištění v rámci platební karty. To se ale nemusí vždy vyplatit. Před cestou si raději ověřte výši limitů pojistného plnění a podmínky, za jakých lze pojištění čerpat a co vám pojistka kryje. „Cestovní pojištění k platební kartě bývá většinou koncipováno jako pojistná ochrana se základními riziky a limity pojistného plnění jsou nízké,“ vysvětluje Šimon.

ČPP Vám pojistí fretku, zpožděná zavazadla a sežene i náhradního řidiče

Kromě připojištění zimních sportů je možné si u ČPP v rámci cestovního pojištění připojistit i psa, kočku nebo fretku. Připojištění Zvíře plus vám pokryje nenadálé výdaje na případnou veterinární léčbu. Samozřejmostí je také možnost připojištění storna nebo připojištění letu. Zajímavým doplňkem na zahraniční cesty je i připojištění Auto Plus od ČPP. Nabídka obsahuje speciální asistenční služby pro vaše vozidlo, nejen odtah a opravu vozu, ale také například službu náhradního řidiče, což je velmi cenná pomoc v případech zranění nebo nemoci řidiče v cizině, kdy pak není, kdo by auto odřídil zpátky domů.

Publikováno: 11. 2. 2023, Autor: Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (text), www.depositphotos.com (foto) , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima