Trendy v líčení na jaro a léto se představí v Letňanech na veletrhu FOR BEAUTY

Jaro se blíží a s ním přicházejí i nové trendy v líčení. „Na scénu se vrací kouřové líčení očí, je to trend, který jsme už několikrát převzali a okopírovali z devadesátých let,“ říká Markéta Davidovich, majitelka Makeup Institute Prague, který je hlavní partner veletrhu FOR BEAUTY, který se koná ve dnech 24.–25. března v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Diktát barev velí nosit odstíny černé a hnědé. Toto jaro se však můžeme odvázat.

Očekávané trendy v líčení pro sezónu jaro - léto 2023 na veletrhu FOR BEAUTY (Zdroj: MAKE-UP INSTITUTE PRAGUE a MUD cosmetics)

Základem kouřového líčení je stínování a podle odborníků je možné dokonalého efektu dosáhnout i doma. „Postačí vám tužka na oči, která se dá lehce rozmazat do ztracena, nebo oční stíny hnědé a černé barvy jako základ. Do středu víčka poté můžete dát jemně perleťový stín,  anebo se odvázat v podobě neonových barev, které budou toto jaro trendy. Dále potřebujete výraznou tvářenku i u ní je potřeba, aby šla rozpracovat do ztracena. Na tento krok nikdy nezapomínejte, dodá vašemu vzhledu správný wow efekt,“ radí Markéta Davidovich.

Rozjasňovač by měl vždy působit neviditelně
Rozjasňovač by měl vždy působit neviditelně (Zdroj: MAKE-UP INSTITUTE PRAGUE a MUD cosmetics)

Jak dosáhnout co nejlepšího efektu líčení? Tajemstvím úspěchu je vysoký lesk. „Lesklé stíny na oči, zářící rtěnky dodávající rtům objem a svůdný lesk, rtěnky se třpytem nebo perletí ale i používání lesků, to je trik, který vždy přinese očekávaný výsledek, navíc můžete použít jedno multifunkční líčidlo na všechny výše zmíněné partie. Tento postup líčení je možné si osvojit, jak na to, mohou vidět návštěvníci veletrhu FOR BEAUTY v pražských Letňanech, kde vizážistky našeho institutu budou líčit zájemkyně z řad veřejnosti. Vysoké lesky docílí toho, že pleť omládne a dostane svěží vzhled. Dobrým pomocníkem v tomto směru je kvalitní rozjasňovač pleti,“ popisuje Markéta Davidovich.

Základem kouřového líčení je stínování
Základem kouřového líčení je stínování (Zdroj: MAKE-UP INSTITUTE PRAGUE a MUD cosmetics)

Tip od vizážistů je smíchat rozjasňovač s pleťovým krémem, to přináší téměř zázraky!

Tvářenkám bude vévodit barva roku magenta
Tvářenkám bude vévodit barva roku magenta (Zdroj: MAKE-UP INSTITUTE PRAGUE a MUD cosmetics)

Jaké barvy budou in?

Oční stíny se ponesou v barvách neonu, nikdy však neuděláte chybu, když vsadíte na klasiku v podobě zemitých tónů.

Postačí vám tužka na oči, která se dá lehce rozmazat do ztracena
Postačí vám tužka na oči, která se dá lehce rozmazat do ztracena (Zdroj: MAKE-UP INSTITUTE PRAGUE a MUD cosmetics)

Tvářenkám bude vévodit barva roku a to magenta. Krásná barva na pomezí růžové a červené. Pokud je nanesena v malém množství, může si ji dovolit téměř každá žena.

Oční stíny hnědé a černé barvy jako základ
Oční stíny hnědé a černé barvy jako základ (Zdroj: MAKE-UP INSTITUTE PRAGUE a MUD cosmetics)

Rtěnky si také pořiďte v barvách magenty. Není nic nadčasovějšího než monochromatický look.
Nezapomeňte na lesky na rty. Ty můžete mít zabarvené, nebo vám postačí průhledný lesk, který dáte navrch barevné rtěnky pro šťavnatější efekt.

Zářící rtěnka dodávající rtům objem a svůdný lesk
Zářící rtěnka dodávající rtům objem a svůdný lesk (Zdroj: MAKE-UP INSTITUTE PRAGUE a MUD cosmetics)

Jak vybrat správný rozjasňovač?

Rozjasňovač by měl vždy působit neviditelně a jen dodat pleti lesk. Proto je vždy lepší vybírat rozjasňovač, který neobsahuje velké částečky třpytek. Takový rozjasňovač může působit nepřirozeně a lacině. Ideální volba je také v podobě tekutého rozjasňovače, takový se snadněji zapracuje do pleti a krásně k ní přilne.

Zdroj informací: ABF, a.s.

Publikováno: tento týden, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima