Večírek ve stylu

Stýská se vám po pátečních večerech s přáteli, vychlazeném pivu či vínu a dobrém jídle? I přesto, že aktuální situace večírkům nepřeje, neklesejte na mysli! Zapněte počítač a zkuste „skypeparty“. Co by na takovém virtuálním večírku nemělo chybět a jak jej zrealizovat? Přinášíme vám pár tipů, jak lze i během karantény zažít neobyčejný večer s přáteli.

Online posezení aneb co by nemělo chybět na „skypeparty“ s přáteli (Zdroj: Depositphotos)

I v současné době, kdy kvůli nařízené karanténě a nouzovému stavu musíme oželet oblíbená setkávání s přáteli a příbuznými, není nutné se úplně vzdávat všech radostí a potěšení. Ještě, že existují moderní technologie a pokud se nám nechce trávit dlouhé minuty s telefonem u ucha, můžeme se se světem spojit pomocí videohovorů nebo skypovat. Proč si tedy touto formou neudělat skvělou a nevšední skypepárty? 

Tapas „skypeparty“

Základem každého večírku je dobré jídlo a online setkání není výjimkou. Na co se u virtuální party nesmí rozhodně zapomenout? Domluvte se s přáteli a připravte si totéž. Kromě přítomnosti ostatních tak budete moci sdílet i své chuťové dojmy. Netradiční situace si žádá netradiční řešení, proto vyzkoušejte tapas. Drobné občerstvení nabízející mnoho zajímavých chuťových variací.

Tapas
Už jste vyzkoušeli pomazánky tapas? (Zdroj: Depositphotos)

Vyzkoušet můžete tradiční nakládané olivy nebo švestky zavinuté v šunce. „Masožravcům“ přijdou k duhu mini topinky s tradičním tatarákem. Je však třeba mít na paměti, že se jedná o syrové maso, proto dbejte na jeho kvalitu. Jestliže si chcete přípravu co nejvíc usnadnit, vsaďte na kompletně připravený vakuovaný tatarský biftek, kde je jistota českého masa. Pakliže patříte mezi milovníky pomazánek, zkuste třeba tu z avokáda či červené řepy a podávejte na zdravých vícezrnných bílkovinných krekrech KOMPEK. Vyhnete se pečivu, což se v době, kdy máme málo pohybu, hodí. Jídla se dají různě kombinovat a také nemusíte vše „vystřílet“ na jedné party. Karanténa bude ještě pár dní trvat, tak společně sdílejte recepty a pokaždé zkuste připravit nejoblíbenější pochoutku toho druhého.

Křup, křup aneb bez brambůrků to nepůjde

Už jste někdy byli na večírku, kde by chyběly slané dobroty? Hádáme, že ne, protože slané mlsání k večírkům zkrátka patří. Sáhnout lze po popcornu a jeho prostřednictvím se přenést až do daleké Ameriky, anebo zůstat pomyslně doma a dát si českou klasiku – brambůrky. Jsou vyráběny z nejlepších kusů brambor a díky tomu, že neprochází procesem blanšírování si zachovávají poctivou bramborovou chuť. Svého oblíbence si najdou ti, kteří sází na klasiku v podobě smažené cibulky, ale také milovníci lehce ostrých a nakyslých chutí. To splňuje například Chilli a limetka nebo Pepř a rozmarýn. Brambůrky se hodí také k dobře vychlazenému pivu nebo vínu. Jestliže nechcete mlsat brambůrky společně s tapas, nechte si je „do foroty“ na virtuální filmový večer. Domluvte se na filmu, který všichni společně shlédnete a pak o něm můžete sáhodlouze do noci diskutovat.  

Brambůrky
Bez brambůrek s nejrůznějšími příchutěmi není žádná pořádná párty (Zdroj: Depositphotos)

Oblíbený drink nesmí chybět

Součástí každé party je nejen dobré jídlo, ale také pitný režim.Jste zvyklí chodit s kamarády každý pátek „na jedno“? Kupte pivo, domluvte se s ostatními „skypujícími“ a tradiční páteční večery mohou zase pokračovat. Jestliže máte raději večery nad skleničkou dobrého vína, otevřete lahvinku oblíbeného bílého či červeného, anebo zkuste zaexperimentovat a pořiďte si každý nějakou exotickou příchuť, třeba grepové. 

Nápoje
Připravte si také oblíbené nápoje (Zdroj: Depositphotos)

Kdo si hraje, nezlobí

Lámete si hlavu nad tím, jak svůj „skype večírek“ udělat jiným a něčím ho ozvláštnit? Zkuste hry! Pamatujete si na „Jméno, město, zvíře, rostlina, věc“? Připravte si propisky, papíry a zasoutěžte si o to, kdo z vás se stane králem či královnou večera! Jestliže dáváte přednost akčním hrám, vytáhněte Activity a pobavte se nad tím, kdo lépe předvede vážku či namaluje průtrž mračen. Zkrátka bavte se, jak jen to jde, a nebojte se na maximum využít moderních technologií. Právě díky nim se můžeme „potkávat“ s rodinou a přáteli. A až tato situace skončí, zase budeme moci zajít společně „na jedno“ a zasmát se nad tím, jak jsme předváděli pantomimu po Skypu.

Hry
Zahrajte si společenské hry (Zdroj: Depositphotos)

Lahodný tatarák z toho nejlepšího českého hovězího

Poctivý tatarský biftek z kvalitního hovězího masa s opečenou topinkou a česnekem je delikátní pochoutkou. Základem je ovšem výběr toho správného masa a jeho následná příprava. Uzeniny Příbram nabízejí pod značkou Mr. Natur kompletně připravený, vakuovaný tatarák z kvalitního českého hovězího masa z příbramských chovů. Je připravený rovnou ke konzumaci a vy si tak bez starostí můžete vychutnat prvotřídní české hovězí. 

Tatarský biftek
Takový tatarák potěší všechny milovníky kvalitního a čerstvého masa (Zdroj: Depositphotos)
Tataráček
Tatarský biftek je vítanou pochoutkou (Zdroj: Mr. Natur)

Brambůrky s vůní rozmarýnu

Pepř a rozmarýn rozšiřuje stálou nabídku černých brambůrků a spolu se smaženou cibulkou se stává součástí nejednoho regálu. Jemně štiplavá chuť s vůní rozmarýnu vyladěná do posledního detailu nesmí od teď chybět v žádném špajzu. Brambůrky jsou smaženy na 100 % českém řepkovém oleji a vyráběny z vybraných odrůd brambor. Kromě toho si zachovávají typicky bramborovou chuť, a to proto, že neprochází procesem blanšírování.

Hobža
Hobžovy strážnické brambůrky jsou prostě výborná klasika (Zdroj: Mr. Natur)

Krekry s pizzovou příchutí aneb zdravá alternativa pro milovníky pizzy

Milovníci pizzy zpozorněte! Novinka v podobě vícezrnných bílkovinných krekrů Pizza, které obohatily o chuť rajčat, česneku, oregana a bazalky. Vícezrnné bílkovinné krekry jsou napěchované bílkovinami (24 %), vlákninou (13 %) a nenasycenými mastnými kyselinami. Ty přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Krekry, které naopak neobsahují palmový olej jsou výborné na odpolední svačinu nebo jako zdravé mlsání.

Krekry 2
Ideální je, pokud se všichni shodnete na stejných dobrotách (Zdroj: Depositphotos)

Všechny dobroty jsou pro vás v nabídce obchodních řetězců. Hobžovy strážnické brambůrky, krekry z rodinné pekárny KOMPEK nebo tatarský biftek ve vakuovém balení si tak můžete vychutnat v pohodlí vašeho domova a přitom být obklopeni přáteli nebo rodinou.

Krekry 3
Vícezrnné bílkovinové krekry ocení i milovníci zdravého mlsání (Zdroj: Mr. Natur)
Krekry
Připravte si chutné krekry (Zdroj: Depositphotos)
Tatarský biftek
Tatarský biftek ve vakuu je již namíchaný a připravený (Zdroj: Mr. Natur)

Publikováno: 20. 4. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima