Novinky z nakladatelství Familium pro rok 2022

Pokud se zajímáte o knižní novinky, máme pro vás skvělou zprávu. Rok se s rokem sešel a Monika Kopřivová a její vydavatelství Familium opět nezahálí. V letošním roce se pustila do titulů, které jsou určeny ženám - maminkám, dětem, cestovatelům, ale i mužům.

Procestujte s nakladatelstvím Familium knižní novinky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Monika Kopřivová je autorkou knih „Babičko, vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“. Jde o otevřené knížky pro zaznamenání vzpomínek od dětství po současnost. V České republice se staly bestsellerem, Monice se navíc podařilo knihy vydat i v dalších zemích Evropy, takže dnes najdete knížky „Babičko vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“ na Slovensku, ve Francii, ve Španělsku, v Německu, v Itálii či v Polsku. Knížky, které se všude těší velké oblibě, byly dosud publikovány ve čtrnácti zemích, letos navíc vycházejí v Belgii, Chorvatsku, Litvě a dokonce i v jihoamerickém Chile.

Letos Familium uvádí na trh hned několik nových titulů. První z nich je dlouho očekávaná kniha „Maminko, vyprávěj“, která navazuje na bestseller „Babičko, vyprávěj“. Jedná se opět o vyplňovací knihu, do které může maminka zachytit příběhy ze svého života. Svým obsahem a designem ale tentokrát cílí na mladší, maminkovskou generaci. Uvnitř najdete mnoho doprovodných obrázků, které mamince pomohou vybavit si zážitky z mládí.

Maminko, vyprávěj, je vyplňovací kniha, do které může maminka zachytit příběhy ze svého života
Maminko, vyprávěj, je vyplňovací kniha, do které může maminka zachytit příběhy ze svého života (Zdroj: Nakladatelství Familium)
Uvnitř najdete mnoho doprovodných obrázků, které mamince pomohou vybavit si zážitky z mládí
Uvnitř najdete mnoho doprovodných obrázků, které mamince pomohou vybavit si zážitky z mládí (Zdroj: Nakladatelství Familium)

Další novinkou je titul „Cestuj!“ – originální kniha pro všechny cestovatele, která umožnuje plánovat a zaznamenávat výlety po Evropě a po celém světě. V knize si můžete sepsat seznam svých cestovatelských přání, kam byste se chtěli podívat a co byste chtěli ochutnat. Ilustrované mapy jednotlivých evropských zemí a všech světových kontinentů vám nabídnou dostatek inspirace.

Zároveň si můžete na mapě označit všechny země, do kterých jste už zavítali. Je zde prostor pro sepsání nejzajímavějších zážitků z jednotlivých cest, můžete přidat fotografie, vstupenky nebo suvenýry. A samozřejmě můžete u každé země označit v mapě i konkrétní místa, která jste navštívili.

Kniha „Cestuj!“ je určena pro všechny z vás, kdo rádi objevujete nová místa a nové země. Ať už cestujete s rodinou, ve dvou, s přáteli nebo sami. Stane se přehlednou kronikou vašich cest, která vám umožní zavzpomínat si se svými blízkými, co jste vše viděli a prožili. A současně vám pomůže plánovat další dobrodružství.

Cestuj! je originální kniha pro všechny cestovatele
Cestuj! je originální kniha pro všechny cestovatele (Zdroj: Nakladatelství Familium)
V knize si můžete sepsat seznam svých cestovatelských přání
V knize si můžete sepsat seznam svých cestovatelských přání (Zdroj: Nakladatelství Familium)

Vydavatelství Familium navíc letos připravilo i dva nové tituly dalších autorů

„Tajemství řádu arboriánů“, jejímž autorem je Ivan Bauer, je novodobá foglarovka v moderním pojetí, která čtenáře vtáhne a nepustí. Kniha je určená dětem od 11 do 15 let a přináší příběh party dětí, které pátrají po tajemství starého řádu arboriánů. Kniha nabízí příběh plný dobrodružství, zvratů, akce a napětí, ale zároveň opravdový natolik, že by ho mohl prožít jakýkoliv současný teenager.

Tajemství řádu arboriánů je novodobá foglarovka v moderním pojetí, která čtenáře vtáhne a nepustí. Lucka, Patrik a Honza chodí do osmé třídy. Jednoho dne narazí na znamení, která zde zanechal starý řád arboriánů. Kam vedou jejich stopy a copak tak vzácného mohli lesní mniši uschovat? A proč se v městečku začala pohybovat skupina osob? Odhalí parta mladých přátel tajemství řádu arboriánů nebo je předběhne někdo s nekalými úmysly?

Tajemství řádu arboriánů je novodobá foglarovka v moderním pojetí
Tajemství řádu arboriánů je novodobá foglarovka v moderním pojetí (Zdroj: Nakladatelství Familium)

„Stopy na cestě“ je ukrajinský bestseller z roku 2018, který vyšel jako první kniha Valerije Markuse. Ten se jako výsadkář účastnil bojů na východě Ukrajiny hned na začátku vypuknutí rusko-ukrajinské války (2014). Román se dočkal více než deseti vydání a je považován za jedno z nejlepších uměleckých děl zpracovávající téma války na Ukrajině. Přináší silnou zkušenost dramatických událostí, které čtenář může prožít téměř jako očitý svědek. Emoce se prolínají s fakty, neuvěřitelné příběhy každého jednotlivého vojáka s novodobým bojem ukrajinského národa za svobodu a důstojnost. Kniha navíc obsahuje několik desítek QR kódů, které prostřednictvím fotografií a videí přenesou čtenáře mezi skutečné lidi a příběhy na frontě.

Stopy na cestě je ukrajinský bestseller o vypuknutí rusko-ukrajinské války
Stopy na cestě je ukrajinský bestseller o vypuknutí rusko-ukrajinské války (Zdroj: Nakladatelství Familium)

Monika Kopřivová ale v rámci svého vydavatelství Familium vytváří další knihy. Každý rok jich vydává několik, ale o to více se snaží, aby všechny tituly byly co nejvíce propracované a zajímavé. Mezi její nejznámější knihy patří „Strom života naší rodiny“, „Naše výlety“, „Časosběrná kronika naší rodiny“, „Jak rostu“, „Velká kniha vánočních detektivek“ nebo společenské hry „Jak to tenkrát bylo?“ či „Kouzlo Vánoc.“

Zdroj informací: Nakladatelství Familium

Publikováno: 8. 11. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima