Řemeslo nenahradíš
Hlavní stránka projektu:

Tradiční řemesla dědů a otců pomalu umírají. Pořad „Řemeslo nenahradíš“ přináší divákům zajímavé a inspirativní příběhy mladých lidí, kteří se rozhodli vyučit se řemeslu a řemeslem se živit. Příběhy ukazují, že dělat řemeslo není ostuda, nebo snad něco podřadného, ale že řemeslo má opravdu „zlaté dno“. Ať se jedná o zedníky, elektrikáře, truhláře, pokrývače, lakýrníky, malíře nebo kameníky.

Všechna videa najdete na www.primadoma.tv


Jednotlivé díly:

Ing. Zuzana Bílková -  Výroba vlněných přikrývek
Zuzana mluví o své práci
Ing. Zuzana Bílková -  Výroba vlněných přikrývek Ing. Zuzana Bílková - Výroba vlněných přikrývek
tv pořad

27. díl - Ing. Zuzana Bílková -
Výroba vlněných přikrývek

Vnímám, že se lidé víc zamýšlejí nad tím, co kupují. Když pak stojí před volbou, zda strávit třetinu života v objetí levné, sterilní hromady plastů, nebo přikrytý voňavou a teploučkou vlněnou dekou, mají jasno. S radostí upřednostní ekologické výrobky, které navíc udržují tradice a přináší jistotu a stabilitu pro svůj region.

Pustit si celý díl

Zuzana Klimentová - Kadeřnice
Zuzana kadeřnice mluví o své práci
Zuzana Klimentová - Kadeřnice Zuzana Klimentová - Kadeřnice
tv pořad

3. série, 4. díl - Zuzana Klimentová - Kadeřnice

Zuzana Klimentová pracuje jako kadeřnice. Zákaznicím a zákazníkům nabízí ve svém salónu servis té nejvyšší kvality a vždycky se snaží přijít s účesem, který jim bude slušet. Takhle náročná práce, při které stojí celý den na nohou, ji moc baví. A jak sama říká, nejdůležitější pro ni je, aby se u ní lidé cítili dobře.

Pustit si celý díl

PrimaDOMA podporuje české řemeslo

Co se o řemeslu napsalo